0 332 235 20 78 - 0 532 442 05 59
bilgi@hilye.org

Deiyonizasyon ve Reserve Osmos Sistemleri

HİLYE

Reverse Osmosis sistemleri, suda çözünür halde bulunan, sudan daha büyük moleküllü maddeleri filtreler ve bu yöntemle suyu %99’a varan oranlarda saflaştırır. Su molekülleri basınç ile sistemde bulunan yarı geçirgen bir zardan geçmeye zorlanır. Spiral şeklinde sarılmış olan zar yapısı ile bilinen en küçük virüsten 50, bilinen en küçük bakteriden 5000 kat daha küçüktür. İstenmeyen maddeler ağır metal, virüs ve bakteriler vb.. atık sudan otomatik olarak atılır. Diğer filtre sistemleri gibi zararlı maddelere bünyesinde barındırmaz.

Sağlık Temiz ve sağlıklı su verir. Ağır metalleri, virüsleri ve bakterileri %99.9 oranında ortadan kaldırır. Deiyonizasyon Sistemler; Suyu saflaştırmak amacı ile su içerisinde çözünmüş halde bulunan iyonların, iyon değiştirme işlemi ile sudan uzaklaştırılmasıdır.

Deiyonize sistemlerde su içerisinde bulunan iyonlar anyonik ve katyonik reçineler kullanılarak sudan uzaklaştırılır. Bu şekilde çok düşük iletkenlikte saf su elde edilir. Deiyonizasyon Sistemler; İlaç Sanayi, Kozmetik ve Deterjan Üretimi, Paslanmaz Çelik Eşya Üretimi, Cam Üretimi, Elektronik Endüstrisi, Kimya Endüstri, Ofset Baskı, Laboratuarlar Akü Suyu Üretiminde kullanılır.